O nás

O nás

Veříme v krásu detailů, kvalitní kůži, nadčasový design a precizní zpracování. Spojením těchto prvků vytváříme nejen produkty, ale i pocity, které si budete léta hyčkat.

Loro Oro je česká značka zaměřující se na produkci kožených kabelek a doplňků. Vznikla v roce 2017 a stojí za ní kreativní duo Pavel Vojtík a Alina Janovskaja.Pavel pracuje s kůží od roku 2009 a díky jeho velkým zkušenostem mohou být produkty Loro Oro na tak vysoké úrovni. Alina objevila své nadšení pro design až po studiích diplomacie a mezinárodních vztahů. Pracovala jako interiérová designérka, ale stihla ještě vystudovat fashion design a marketing v Miláně. Pavla a Alinu spojila láska k nadčasovým střihům, kvalitní kůži a precizní řemeslné výrobě – přesně tyhle hodnoty se odráží v jejich práci a v každém kousku Loro Oro.

Naše filozofie

Značka Loro Oro je spojením všeho, co v nás jako v tvůrcích dlouhodobě rezonuje.

Vše začalo u lásky k detailům – i na té nejmenší drobnosti finálního produktu totiž záleží a jen s tímto přístupem se dá vytvořit opravdu kvalitní kousek. Stejně tak nás vždy fascinovalo precizní řemeslné zpracování a to, jak se řemeslo může odrazit v materiálu jako je kůže. Proto bylo naprosto přirozené, že jsme naši obsesi detaily, kvalitní kůží a fascinaci dokonalým zpracováním časem propojili. Vznikly naše základní hodnoty, které se odráží na každém kousku Loro Oro. Jen tak podle nás vznikne produkt, který budeme milovat nejen my, ale hlavně vy.

Naše hodnoty ale nestojí jen na precizní výrobě. Příprava každého produktu znamená zajištění certifikátů kvality, podporu etického výrobního procesu a lokálního podnikání. Nechceme se vézt na vlně krátkodobých trendů, zaměřujeme se na nadčasovost a budování dlouhodobých vztahů. Jak s našimi dodavateli, tak s našimi zákazníky. A věříme, že tyto hodnoty by se měly stát normou.

Respekt k řemeslu

Ve světě, kde se rychlá móda a levná výroba bohužel stávají normou chceme podporovat a chránit kvalitní řemeslnictví. Všechny naše kabelky i doplňky jsou ručně vyráběny v menších dílnách na jihu Itálie s využitím nejnovějších technologií a místních technik, ale i stovky let sbíraného know-how řemeslníků.

Velký důraz klademe na texturu, použití té nejkvalitnější italské kůže a doladění všech detailů. Materiály získáváme v lokálních koželužnách v Itálii. Stejně tak je z Itálie dováženo i další příslušenství. Každý řemeslník se navíc zaměřuje na jeden konkrétní model produktu a zpracování má opravdu v ruce, což je potřeba. Výroba jednoho typu kabelky nebo doplňku představuje opravdu složitý proces s desítkami kroků a každý produkt je tak opravdu uměleckým dílem.

Férová cena

Výroba jednoho produktu je dlouhý proces, který se skládá z mnoha menších či větších kroků. Ani v jednom z těchto kroků ale neslevujeme z našich nároků na kvalitu. Oproti velkým hráčům v našem odvětví, kteří mívají osmi až desetinásobnou marži, přistupujeme k produkci trošku jinak. Chceme kvalitní kousky udělat více dostupnými.

Jak se nám to daří? Dlouhodobě budujeme vztahy s našimi partnery a dodavateli. Každý rok jezdíme do Milána na nejvýznamější mezinárodní veletrh věnovaný kůži a doplňkům, kde osobně komunikujeme s dodavateli právě těchto komponentů a zkrátka všeho, co potřebujeme pro výrobu Loro Oro kabelek. Naší náplní práce tak není „jen“ produkce, ale i vyjednávání těch nejlepších podmínek pro značku a taky pro vás.